Jak dobrać kolor garnituru do różnych okazji? Profesjonalne wskazówki

Wybór garnituru to nie lada wyzwanie. Oprócz kroju i rozmiaru, niezwykle istotny jest również kolor. Kolor garnituru nadaje bowiem odpowiedniego charakteru i podkreśla rangę wydarzenia, na które się wybieramy.

Kolor garnituru na spotkania biznesowe

Czarny garnitur idealnie sprawdzi się na formalnych spotkaniach biznesowych, bankietach czy innych uroczystościach wymagających klasycznego dress code'u. Czarny garnitur jest bezpiecznym wyborem, który zawsze wygląda profesjonalnie i elegancko.

Granatowy garnitur jest równie formalny co czarny, ale oferuje nieco więcej swobody. Jest idealnym wyborem na biznesowe spotkania, konferencje i codzienne noszenie w biurze. Granatowy kolor jest uniwersalny i łatwo dopasować go do różnych kolorów koszul i krawatów.

Garnitur na ślub i uroczystości rodzinne

Klasyczny granatowy lub czarny garnitur to najlepszy wybór na ślub i wesele. Na letnie śluby i uroczystości doskonale sprawdzą się jasne kolory, takie jak beżowy, błękitny szary. Dla mężczyzn, którzy chcą się wyróżnić, rekomendujemy wybór garnituru bordowego lub w głębokim odcieniu butelkowej zieleni. Te intensywne kolory dodają charakteru i elegancji, sprawiając, że na pewno zostaniesz zapamiętany jako najlepiej ubrany gość.

Kolor garnituru na codzienne wyjścia

Na codzienne wyjścia, zamiast formalnego stroju, dobrym wyborem będzie mniej oficjalny garnitur casualowy w kratę - w odcieniach szarości lub bordo. Dla bardziej odważnych i ekstrawaganckich mężczyzn doskonałym wyborem będzie, oliwkowy lub kamelowy garnitur. Te kolory są nieco bardziej ryzykowne, ale mogą dodać oryginalności i nowoczesności do Twojego stroju.

W jaki sposób wybrać kolor garnituru?

Wybierając kolor garnituru, zastanów się nad okazją, na którą się ubierasz, oraz tym, jak chcesz być postrzegany. Na oficjalne wydarzenia, takie jak śluby, pogrzeby, czy ważne spotkania biznesowe, najlepiej sprawdzą się garnitury w ciemnych kolorach. Na mniej formalne wydarzenia, takie jak komunie, chrzciny, czy spotkania biznesowe o luźniejszym charakterze, można wybrać garnitury w jaśniejszych odcieniach granatu lub szarości.

Kolor garnituru może być dobrany również do wyglądu zewnętrznego mężczyzny. Do jasnej karnacji najlepiej pasują garnitury w jasnych kolorach, takich jak szary, beżowy, czy błękitny. w tym przypadku unikajmy ciemnych kolorów, które mogą przytłoczyć sylwetkę. Do ciemnej karnacji pasują zarówno jasne, jak i ciemne garnitury.

Pamiętaj, że garnitur to inwestycja w Twój wizerunek. Niezależnie od wybranego koloru, upewnij się, że garnitur jest dobrze dopasowany i wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby służył Ci przez lata.